15.5 C
Tirana

CATEGORY

LIFESTYLE

Uthulla e mollës për fytyrën, një kurë e vërtetë apo falsitet?

Yjet e televizionit dhe vajzat e Instagramit bëjnë be e rrufe për vlerat që ka uthulla e mollës në pamjen e tyre   Sipas tyre, uthulla...

Majoneza, produkti më i mirë për flokët, si ta përdorni

Përkujdesja ndaj flokut është e rëndësishme, sidomos në ditët e nxehta të verës.   Ajo nis duke zgjedhur shampon, zbutësin, serumin e maskën e duhur. Kjo...

Këto 3 sjelle mashkullore tregojnë se ai po luan me ju

Kur sapo keni nisur një njohje me dikë, gjithë cilësitë e mira të tij dhe sjelljet emocionuese, ju duken një shenjë pozitive për vazhdimësinë...

Ja pse nuk duhet të hani kurrë para televizorit

Një ndeshje futbolli ose një film, me një tas me kokoshka, patate të skuqura dhe një kanaçe birrë ose kola. Ky besoj është kombinimi...

Erdhi koha për sandale. Pesë hapa si të keni këmbë perfekte

Me ardhjen e verës, ne mezi presim të heqim çorapet dhe këpucët. Temperaturat e ulëta të dimrit, presioni i kileve të fituara apo mbajtja...

Gabimi qe beni cdo here kur lani rrobat ne lavatricen tuaj

Unë jam një ekspert pastrimi dhe njerëzit bëjnë gjithmonë të njëjtin gabim kur bëhet fjalë për larjen e rrobave – kujdes kjo e bën...

Po Ju Si Mendoni, A Duhet Larë Mishi i Pulës Përpara Gatimit…?

Hapi më i arsyeshëm përpara gatimit të mishit të pulës duket larja e tij në ujë të ftohtë e të bollshëm.   Ky hap tingëllon i...

Ju që hani nga stresi: Çfarë mund të bëni për të mos e bërë këtë?

Fatkeqësisht stresi është pjesë e përditshmërisë sonë dhe nuk i shmangemi dot në një mënyrë a një tjetër.   Disa prej nesh, gjatë situatave stresante kufizojnë...

Mbani dietë sipas shenjës së horoskopit

Dashi-Konsumoni patate, spinaq, kastravec, thjerrëza, mollë, fasule dhe lakër.Mos harroni peshkun dhe bajamet për trurin. Demi-Panxhar,lulelakër,kungull dhe mos hani vonë në darkë. Binjakët-Vezë, grurë,domate,portokall,bishtaja,karrota dhe kubulla Gaforrja-Duhen...

Data e lindjes dhe personaliteti: Ja çfarë tregon dita kur ke lindur për personalitetin tënd

Data e lindjes lidhet ngushtë me personalitetin e secilit prej nesh. A jeni kurioz të dini se çfarë tregon data e lindjes për personalitetin...

Latest news

- Advertisement -