3.5 C
Tirana

CATEGORY

LIFESTYLE

Fuqitë mjekësore të luledeles/ Ja përdorimet e saj

Sikurse e dimë vendlindja e luledeles është Evropa dhe Azia Perëndimore, mirëpo tani ajo rritet në çdo cep të globit. Lëndinat e Shqipërisë janë...

Njihuni me 8 efektet anësore të antibiotikëve! Ja si e dèmtojnë organizmin dhe cilat janë zgjidhjet natyrale

8 Efektet Anësore Të Antibiotikëve Shumë njerëz në botë po vde sin çdo vit si pasojë e baktereve që janë rezistentë ndaj antibiotikëve. Kjo rezistencë...

Uri apo neps? Si të kuptoni diferencën mes tyre dhe sinjalet që jep trupi

Kur ju merr uria apo kur ju shkon mendja për një ushqim të preferuar që e doni me patjetër përfundimi në të shumtën e...

Kafe pa ngrënë? Gabimi më i madh që bëjnë shqiptarët

Shqiptarët janë konsumatorë tepër të mëdhenj të kafesë. Një fakt të tillë e konfirmojnë më së miri edhe të dhënat e importit të këtij...

Vetëm kështu fëmija do t’ju tregojë gjithçka; Këshilla te arta nga pediatria Lira Gjika

Për prindërit ështe rëndësishme që fëmijët t’i trajtojnë si shokë në mënyrë të tillë që të mos kenë frikë t’i tregojnë problemet e tyre...

Mos i neglizhoni! Këto janë simptomat e heshtura të diabetit – Si t’i dalloni dhe disa këshilla parandaluese

Studimet e reja kanë treguar se 25% e njerëzve të prekur nga diabeti i tipit 2 nuk janë në dijeni se vuajnë nga kjo...

Të lumturit lindin të enjteve: Çfarë zbulon për ju dita e javës në të cilën keni lindur?

Ne rrallë merremi me ditën e javës kur kemi ardhur në botë, dhe kjo tregon shumë për personalitetin tuaj   Kontrolloni nëse e enjtja, e shtuna...

Me thuaj sa i gjatë je të të them çfarë karakteri ke, zbulojeni në këtë test

Ky test i thjeshtë është bërë nga disa studiues, të cilët janë përpjekur të bëjnë një lidhje mes gjatësisë dhe karakterit të individëve. Shikoni...

Një bimë e cila gjendet në oborrin e gjithesecilit nga ne : Nuk e paskemi ditur që përdoret për shërimin e këtyre 3 problemeve...

Pa kurrfarë të drejte është harruar kjo bimë, sepse konsiderohet si rrënjë, ndërsa që ka veti të shumta shëruese, e krejt çfarë duhet të...

Kujdes, ja perse fatura e energjise elektirike ju vjen dyfish me e larte..!? Mos i beni keto gabime..!?

Për të kontribuar në pakësimin e konsumit të energjisë dhe rrjedhimisht në ngadalësimin e faktorëve që sjellin ngrohjen globale, gjithsecili prej nesh mund t’ia...

Latest news

- Advertisement -