20.5 C
Tirana

CATEGORY

HISTORI SHQIPTARE

Endri Prifti: Kam një vit pa takuar djalin, këtu t’i marrin të gjitha, edhe fëmijën!

Endri dhe Stefi Prifti janë dy prej këngëtarëve më të spikatur të muzikës “live”. Nga koncertet, te videoklipet, zëri i tyre dëgjohet kudo.   Shpesh dyshja...

Gruaja zbulon si i bënë gratë të mbesin shtatzënë: Ky çift u bënë me fëmijë pas 30 viteve kur erdhën te unë

Këtë javë, në ciklin e emisioneve “Porosia e Lokes” në Kojshia Shoë, mysafire ishte zonja Bukuri Sopjani nga lagjia Hajvali komuna e Prishtinës. Ajo...

Udhëtimi surprizë i çiftit “Makinën plot, bukë me vete dhe u nisëm për Paris”

Bardh dhe Lili Vrapi në emisionin "Jeto me Orën" në RTV treguan se kush ishin surprizat që i kanë bërë njëri tjetrit.   Bardhi tah se...

“Jeta nuk është Instagram e Tik-Tok” Bardhi dhe Lili rrëfejnë “përrallën” e tyre të dashurisë

Bardh dhe Lili Vrapi në emisionin "Jeto me Orën" në RTV Ora rrëfyen historinë e tyre të dashurisë.   "Dikur e dëgjoja Bardhin që këndonte, e...

Nëna lë dy fëmijë në jetimore/ Ferideja 37-vjeçare kërkon ndihmë

Feridja 37 vjeç është nënë e katër fëmijëve të mitur, dy prej të cilëve është detyruar ti lerë në jetimore për shkak të vështirësisë...

Çifti i trëndafilave. Nga Italia në Shqipëri, mbjellin 450 lloje në Krutje

Sonila dhe Xhusepe janë një cift shqiptaro-italian që prej dy vitesh kanë ardhur të jetojnë në Krutje të Lushnjës.   Ata u zhvendosën nga Italia së...

U nda nga e dashura franceze, shqiptari hakmerret në Tiktok dhe bëhet …

Sot në ‘Abc e Pasdites’ u njohëm me historinë e Kosta Bakos, një 22 vjeçar i cili prej 6 vitesh jeton dhe studion në...

Lashë Romën për kecat e dhitë! Jetesa në fshat ‘trendi’ në rritje?

Sot në ‘Abc e Pasdites’ u diskutua mbi benefitet e jetës në fshat dhe se si qëndron ajo në paralelizëm me jetën metropolitane.   Të ftuarin...

Qytetari blen bilete te Wizz Air por kompania tallet me shqiptaret

Ankesat dhe denoncimet që qytetarët shqiptarë kanë ndaj kompanisë “Wizz Air” sa vijnë e shtohen çdo ditë e më shumë.   Kushtet skandaloze të avionëve, vonesat...

“Na ke rrahur me rrip”, fëmijët refuzojnë të takojnë babain dhunues pas divorcit me nënën e tyre

Emisioni “Stop” trajtoi këtë të mërkurë rastin e një gruaje e cila është ndarë me bashkëshortin, për shkak të dhunës fizike dhe psikologjike.   Përveç kësaj,...

TE FUNDIT

- PUBLICITET -