16.5 C
Tirana

CATEGORY

SHENDETI

Njihuni me 8 efektet anësore të antibiotikëve! Ja si e dèmtojnë organizmin dhe cilat janë zgjidhjet natyrale

8 Efektet Anësore Të Antibiotikëve Shumë njerëz në botë po vde sin çdo vit si pasojë e baktereve që janë rezistentë ndaj antibiotikëve. Kjo rezistencë...

Kafe pa ngrënë? Gabimi më i madh që bëjnë shqiptarët

Shqiptarët janë konsumatorë tepër të mëdhenj të kafesë. Një fakt të tillë e konfirmojnë më së miri edhe të dhënat e importit të këtij...

Mos i neglizhoni! Këto janë simptomat e heshtura të diabetit – Si t’i dalloni dhe disa këshilla parandaluese

Studimet e reja kanë treguar se 25% e njerëzve të prekur nga diabeti i tipit 2 nuk janë në dijeni se vuajnë nga kjo...

Një bimë e cila gjendet në oborrin e gjithesecilit nga ne : Nuk e paskemi ditur që përdoret për shërimin e këtyre 3 problemeve...

Pa kurrfarë të drejte është harruar kjo bimë, sepse konsiderohet si rrënjë, ndërsa që ka veti të shumta shëruese, e krejt çfarë duhet të...

Sytë e tu mund të tregojnë se ju vuani nga diabeti, ja si ta kuptoni…

Një studim i fundit për diabetin, ka treguar lidhjen e kësaj s ë mundje me sytë. Studimi ka dalë në përfundim se një problem...

Për personat që vuajnë nga Tiroidja ky lëng është ideal : Ben rregullimin dhe balancimin e të gjithë procesit të

Hipotiroidizmi është një gjendje në të cilën gjendra tiroide nuk prodhon mjaftueshëm hormone.   Hormonet e tiroides janë përgjegjëse për metabolizmin, djegien e yndyrës dhe karbohidrateve....

Si Të Dalloni Nëse Karkalecat e Detit Janë Të Freskët

Karkalecat janë një nga produktet më të shijshme dhe më të konsumuara të detit gjatë stinës së verës. Ato na serviren të skuqura, në skarë,...

Frutat Që Duhet Të Hani Çdo Ditë Për Të Mos Shtuar Në Peshë

Ngrënia e rregullt e frutave dhe perimeve është çelësi i shëndetit të mirë. Ekspertët thonë se njeriu duhet të hajë të paktën 5 racione me...

Majdanoz, limon, uthull molle për uljen e peshës- Ja si ta përdorni

Ka shumë njerëz që shkojnë përtej kapaciteteve të tyre për t’u dobësuar apo për të patur një stomak të sheshtë. Në kësi rastesh, tendenca është...

I morën jetën 3 anëtarëve të familjes nga Kosova/ Kujdes nga kërpudhat helmuese, ja si ti dalloni ato

Duke marrë shkas nga ngjarja tragjike ku 3 anëtarë të një familje nga Kosova humbën jetën në Shqipëri pasi konsumuan kërpudha, ka reaguar ish-ministri...

Latest news

- Advertisement -