20.5 C
Tirana

CATEGORY

LIFESTYLE

Kujdes, ja perse fatura e energjise elektirike ju vjen dyfish me e larte..!? Mos i beni keto gabime..!?

Për të kontribuar në pakësimin e konsumit të energjisë dhe rrjedhimisht në ngadalësimin e faktorëve që sjellin ngrohjen globale, gjithsecili prej nesh mund t’ia...

Shenjat se keni një engjëll mbrojtës që ju sheh

1) Ylberët   Një nga shenjat më të shquara natyrore të engjëjve mbrojtës janë ylberët. Shfaqja e papritur e një ylberi në vështrimin tuaj ose afër...

Sytë e tu mund të tregojnë se ju vuani nga diabeti, ja si ta kuptoni…

Një studim i fundit për diabetin, ka treguar lidhjen e kësaj s ë mundje me sytë. Studimi ka dalë në përfundim se një problem...

‘Dieta e kripës’, si të humbni kilogramë brenda një jave

Individët që konsumojnë më shumë kripë janë më të uritur dhe tentojnë ta teprojnë me ushqimin, duke shtuar në peshë. Në varësi të kripës...

Nxjerr lëngjet e tepërta nga trupi : Kura më e mirë e momentit e cila do t’iu lehtësoj një herë e mirë nga

Shpesh ndodh që të ndjeheni më të ënjtur për shkak të mbajtjes së lëngjeve, një gjendje në të cilën trupi ynë nuk është në...

Për personat që vuajnë nga Tiroidja ky lëng është ideal : Ben rregullimin dhe balancimin e të gjithë procesit të

Hipotiroidizmi është një gjendje në të cilën gjendra tiroide nuk prodhon mjaftueshëm hormone.   Hormonet e tiroides janë përgjegjëse për metabolizmin, djegien e yndyrës dhe karbohidrateve....

Shkodrania lesbike kujton martesën me ish-burrin: E doja, por dashuria e vërtetë ishte një grua!

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u trajtua historia e dashurisë mes Rremida Shkozës dhe partneres së saj amerikane, Alli. Rremida tregoi se...

Si Të Dalloni Nëse Karkalecat e Detit Janë Të Freskët

Karkalecat janë një nga produktet më të shijshme dhe më të konsumuara të detit gjatë stinës së verës. Ato na serviren të skuqura, në skarë,...

Frutat Që Duhet Të Hani Çdo Ditë Për Të Mos Shtuar Në Peshë

Ngrënia e rregullt e frutave dhe perimeve është çelësi i shëndetit të mirë. Ekspertët thonë se njeriu duhet të hajë të paktën 5 racione me...

Çfarë duhet të bëni një natë para Fiter Bajramit, përgatitjet për festën

Vetëm një natë para festës së madhe, në fund të muajit të Ramazanit, një nga muajt më të dashur të besimtarëve myslimanë, të gjithë...

Latest news

- Advertisement -