14.5 C
Tirana

CATEGORY

OPINION

Gjergj Luca: Rruga për Dukagjinin, është thirrje e rrënjëve dhe gjakut

Gjergj Luca: “Dukagjini kërkon rrugën” të rilindi, ai vend i rrënjëve të historisë sonë të jetë pjesë e Shqipërisë së ëndrrave. Biznesmeni i njohur me...

250 euro bonus qeraje për çdo të ri që të dalë nga shtëpia e prindërve, 400 euro kupon kulturor…

Ish-zv.kryeministri Erion Braçe ka publikuar në rrjetet sociale vendimin që ka marrë qeveria spanjolle për të mbështetur të rinjtë.   Qeveria spanjolle ka marrë vendimin që...

Fevziu: Berisha nuk duhet të garojë për postin e kryeministrit të ardhshëm, ai mund të…

Gazetari Blendi Fevziu ka dhënë mendimin e tij në lidhje me kryetarin e ri të Partisë Demokratike.   Në një intervistë për “Milori Live”, Fevziu ka...

Aida Shtino kap detajin e pabesueshëm në politikën shqiptare dhe bën ironinë e fortë

Gazetarja Aida Shtino ka dalë me një deklaratë të fortë në rrjetet sociale. Ajo bën një pyetje me ironi ku do të dijë nëse...

“Do të kemi krizë të madhe”, Alfred Cako del me paralajmërimin e fortë dhe iu bën thirrjen urgjente qytetarëve

Konspiracionisti Alfred Cako paralajmëron se shumë shpejt e gjithë bota do të goditet nga kriza e urisë.   Cako i bën thirrje qeverisë shqiptare që të...

“Ikni të gjithë nga Shqipëria, këtu nuk blen dot shtëpi as për 1000 vjet”

Çdo produkt ushqimor apo shërbim prej disa ditësh kushton më shtrenjtë në Shqipëri. Argumenti që parashtrohet është konflikti Rusi-Ukrainë. Rritja e çmimeve ka përfshirë...

LGBT kërkon heqjen e fjalës ‘nënë’, Bes Kallaku shprehet kundër: Shpirtin ma ngroh vetëm ‘o ma, o ba”

Kërkesa e komunitetit LGBT për të zëvendësuar fjalën “nënë” me “prind që ka lindur” ka shkaktuar mjaft debat dhe revoltë tek qytetarët, të cilët...

Artan Hoxha plas “bombën”, paralajmëron goditjen që do të tronditë nga ‘themelet’ Partinë Socialiste

Gazetari investigativ Artan Hoxha paralajmëron goditje të bujshme nga SHBA për Partinë socialiste. Sipas tij, në vijim SHBA do të shpallë non grata ish-ministra...

“Punët e mira gjithmonë japin frytet e tyre” Pas ‘furtunës’ me drejtësinë, mjeku Prifti paralajmëron ikjen nga Shqipëria

Pas furtunës së akuzave ndaj tij për korrupsion dhe përballjen me drejtësinë, mjeku i njohur kardiolog Edvin Prifti ka bërë reagimin e parë në...

“Nuk keni parë gjë akoma”, Arian Çani zbulon planet e Edi Ramës dhe bën deklaratën e fortë: Ja çfarë do t’i japë Ilir Metës

Gazetari Arin Çani u shpreh mbrëmjen e djeshme se planet e mandatit të tretë Edi Rama nuk do t’i mbarojë për 2 vjet.   Çani tha...

TE FUNDIT

- PUBLICITET -