24.5 C
Tirana

CATEGORY

RAJONI

Shkoi për vizitë te dajat/ 17-vjeçari shqiptar vdes në spital, tragjike ajo që ndodhi

Një i ri ka humbur jetën në fshatin Divlakë të Lipjanit në Kosovë. Viktima, i cili thuhet se ishte diku rreth 17 vjeç, ishte...

Kjo qenka…! Drejtoresha e shkollës kafshon nxënësin autik se i prishi flokët

Një ngjarje në kufijtë e të pabesueshmes ka ndodhur në shkollën për fëmijë me aftësi të kufizuara të fqinjët tanë, konkretisht në Artë, Greqi. Sipas...

I grabiten “Audi-n” me vlere 42 mijë euro, ja pyetja e çuditshme që i bënë grabitësit të riut

Babai i Meriton Ahmetajt, të riut që mbrëmë iu GRABIT vetura në Rrugën e Kombit, deklaroi se djalin e tij i kishin vene armën...

Deputeti shqiptar nuk përmbahet në Parlament, shan kundërshtarët: Ju q… (video)

Jo vetëm parlamenti i Shqipërisë është përfshirë sot në debate, por edhe ai i Kosovës,   ku kryetari i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka...

Gjyqi për krim të organizuar dhe fajde, mbyllet për publikun deklarimi i këngëtarit të njohur shqiptar…

Është mbyllur për publikun deklarimi i të dëmtuarit në cilësi të dëshmitarit, Afrim Muçiqi, në gjykimin ndaj Dalip Brahimit,   Lulzim Berishës, Ismet Salihut, Bujar Gërbeshit...

Dasmat i harroni/ Vendosen rregullat e reja, ministri: Nuk ka më dasma për shqiptarët!

Qeveria e Kosovës sot ka miratuar masat e reja kundër koronavirusit. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia tha se masat kufizuese kanë për qëllim kontrollin...

Mali i zi hap kufijtë, kjo kategori qytetarësh lejohet të hyjë në vend

Agjencia kroate HINA njoftoi të shtunën se autoritetet malazeze kanë hapur kufijtë për qytetarët e Bashkimit Evropian dhe vendet izraelite dhe se ata do...

Athina mbylli kufirin, por shqiptarët “gjejnë hilen” për të udhëtuar në Greqi

Greqia ka vendosur te ndaloje levizjen e lire ne kufi nga Shqiperia, pavaresisht premtimeve dhe njoftimit te ministrit te Turizmit per hapjen e kufirit...

Hiqet ora policore, lejohen dasmat dhe zgjatet orari për restorantet

Në takimin mes kryetarëve të komunave dhe ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia për të diskutuar rreth procesit të vaksinimit dhe masave të reja kundër...

Në trup krijohet magnet pas vaksinimit, Ministria e Shëndetësisë sqaron ankesat e qytetarëve

Qytetarët nga Kosova kanë filluar të shprehin një shqetësim aspak të zakonshëm pas marrjes së vaksinës për Covid-19. Ata po thonë se në trupin...

TE FUNDIT

- PUBLICITET -