20 C
Tirana

CATEGORY

COVID-19

Lajm i mirë për shqiptarët! Gati masat e reja, ndryshon sërish ora policore dhe vera na gjen pa maska

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve...

Nisin koncertet! Korça ‘thyen’ masat andi-Covid, këngëtarë të njohur vijnë me serenata korçare (Video)

Pas më Shumë se një viti në qytetin e Korçës janë rikthyer koncertet LIVE në shesh. 17 serenata korçare të dashurisë ,dhimbjes e mallit...

Shkurtohet ora policore dhe hiqen maskat në ambientet e jashtme

Anëtari i Komitetit Teknik të Ekspertëve, Skënder Brataj, thotë se nisur nga situata e pandemisë në Shqipëri, në vend do të ketë lehtësim masash....

Siguroi një kontratë pune në Tajvan, ja çfarë ndodh më pas me 20 vjeçaren shqiptare

Autoritetet e Tajvanit kanë konstatuar një shqiptare me koronavirus. Siç bëjnë me dije autoritetet lokale, bëhet fjalë për një 20-vjeçare, e cila nuk është...

“Ju tregoj muajin kur do zhduket virusi në Shqipëri” Pipero del me parashikimin që e prisnin të gjithë

Pas një viti të lodhshëm, i ngarkuar me ankth dhe stres nga pandemia, muaji maj po jep sinjale pozitive. Rastet ditore kanë rënë ndjeshëm...

“Bëj vaksinën të fitosh 1 mln dollarë”, shteti ka gjetur një mënyrë të veçantë për të mposhtur virusin

Një skemë e pazakontë vjen së fundmi nga SHBA, për të stimuluar të gjithë njerëzit që të bëjnë vaksinën anti-C OVID19. Në të janë të...

A do të kemi lirim masash, Brataj jep lajmin fantastik, tregon se çfarë vendimi do të marrë Komiteti i Ekspertëve

Shefi i urgjencës kombëtare, Skënder Brataj është shprehur se të infektuarit me koronavirus dhe të shtruarit në spitale kanë pësuar një rritje të lehtë.   “Në...

Deputetët në Greqi dalin me kërkesën e rëndësishme për Shqipërinë

Deputetët e Demokracisë së Re të zonës së Follorinës dhe Kosturit, Janis Antoniadhis dhe Zisis Tsigalajas kanë kërkuar nga Sekretaria e Përgjithshme e Mbrojtjes...

Ministrja e Arsimit vjen me një lajm të rëndësishëm për të gjithë nxënësit në Shqipëri

Nxënësit e shkollave 8-vjeçare dhe gjimnazeve do të zhvillojnë mësim 4 të shtuna rresht, për të zëvendësuar ditët e humbura në fillim në nisjes...

Si do të udhëtojnë shqiptarët jashtë kufirit përgjatë verës, Eugena Tomini jep më në fund përgjigjen që po prisnim

Zv.Ministra e Shëndetësisë, Eugena Tomini na ka zbuluar më në fund si do të jetë udhëtimi jasht kufirit shqiptar përgjatë verës. Ajo u shpreh se...

Latest news

- Advertisement -