25.5 C
Tirana

CATEGORY

AKTUALITET

Lajm i mirë për shqiptarët në Itali, ambasada: Kur nis konvertimi i patentave

Pritjes së gjatë po i vjen fundi. Ambasada italiane në Tiranë ka një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët që jetojnë dhe punojnë...

Myslimanët festojnë Kurban Bajramin, besimtarët mbushin sheshin Skëndërbej

Besimtarët myslimanë në të gjithë vendin kremtojnë sot festen e Kurban Bajramit. Qe herët ne mëngjes, mijëra besimtare ndryshe nga një vit më parë që...

15 euro për të hyrë në Mal të Zi, siguracioni i mjetit për shqiptarët

Nese një malazez deshiron të vizitojë Shqipërinë nuk paguan asgje, ndersa e kundërta ndodh për mijera e mijëra shqiptarë, të cilët gjatë gjithë vitit...

Rama këshillë të rinjve që jetojnë jashtë vendit: Bëni dhe pak qejf se jeta nuk është vetëm shkollë dhe punë

Në sesionin e gjashtë të prezantimit të aplikantëve që jetojnë jashtë vendit, në nismën “Gati për Shqipërinë”, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se pas...

Yuri Kim pelegrinazh tek Kisha e Shna Ndout: Thash një lutje të veçantë, ju ndihmoftë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka vizituar Kishën e “Shna Ndout” në Laç. Këtë e ka bërë të ditur vetë ambasadorja Kim, e...

Spiropali uron ditëlindjen e PS: Ne po ndërtojmë Shqipërinë e të gjithëve

Në 30-vjetorin e Partisë Socialiste, zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali ka ndarë një urim në rrjetet sociale. Në një status në rrjetet sociale, Spiropali...

U shkarkua nga Shoqata e Bashkive, Voltana Ademi nuk njeh vendimin: Eksponentë të PS-së

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi ka reaguar pas vendimit të asamblesë së Shoqatës së Bashkive për të shkarkuar atë nga detyra dhe për të...

Shkarkimi si kryetare e Shoqatës së Bashkive, reagon Voltana Ademi: Vendim “nul”, ata nuk janë anëtar

Këtë të martë është mbledhur shoqata e bashkive ku kanë vendosur shkarkimin e Voltana Ademit si kryetare dhe emërimin në vend të saj të,...

Si do të ndryshojnë temperaturat, parashikimi i motit për sot

Sipas MeteoAlb mot kryesisht i kthjellët dominon në Ultësirën Perëndimore, por vranësira të herë pas hershme paraqiten në zonat malore, kryesisht në Verilindje dhe...

Rama paralajmëron shembje masive të objekteve pa leje: Nisim javën e ardhshme, prishini më mirë vetë

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka paralajmëruar se duke nisur nga java e ardhshme forcat Policisë së Shtetit dhe Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes...

Latest news

- Advertisement -