15.5 C
Tirana

CATEGORY

VENDI

“Lajm i mirë për amerikanët që duan të vijnë” SHBA: Shqipëria zonë me rrezik të ulët për Covid-19

Duke nisur që nga dita e djeshme 7 qershor, Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në SHBA e ka cilësuar Shqipërinë si një...

OSHEE: Nesër stakime energjiepër shkak të një remonti ne keto zona

OSHEE njofton sërish ndërprerje të energjisë elektrike në kryeqytet. Sipas OSHEE, stakime do të ketë nesër më 16 qershor, për shkak të një remonti.   “Për...

Rikthehen vranësirat, njihuni me parashikimin e motit

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot kryesisht të kthjellët. Dita e...

Këto dy qytete në vend kanë numrin më të lartë të aborteve.

Vendi çdo vit që vjen po përballet me probleme të mëdha sa i përket demografisë. Emigracioni ulja e lindshmërisë dhe aborti janë faktorët kryesorë...

Ky është shteti ku ka më shumë hajdutë në Europë. Ja ku renditet Shqipëria.

Shqipëria renditet e gjashta ndër vendet me normën më të lartë të vjedhjeve në Europë. Sipas përllogaritjeve të Monitor dhe të dhënave të publikuara...

Nuk ka qetësi, sërish lëkundje të forta tërmeti. Ja sa ishte magnituda

Sërish lëkundje e fortë tërmeti në vend. Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Europiane, tërmeti ka qenë në detin Adriatik, 2 km në...

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, si parashikohet moti për ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të shtohen gjatë pasdites të cilat do...

Promovim turizmit shqiptar, “Smile Albania 2″ punëson 500 studentë

Në Fakultetin e Shkencave të Natyrës, në Tiranë u prezantua projekti “Smile Albania” për punësimin e mbi 500 të rinjve. Në këtë aktivitet ku i...

City Matters: Shqipëria, xhevahiri i fshehur i Mesdheut

E izoluar nga pjesa tjetër e botës për një periudhë të gjatë të shekullit të XX, nuk është e habitshme që njerëzit e njohin...

100 mijë mjete të pasiguruara

Në muajin qershor Policia Rrugore, Drejtoria e Shërbimit të Transportit në bashkëpunim dhe me Autoritetin e Mbikëqyrjes Financiare do të nisin një aksion për...

Latest news

- Advertisement -