23.5 C
Tirana

CATEGORY

TURIZËM

Leqeve të Hotit, Kelmend, kah mrekullia e Malsisë së Madhe thërret me kushtrim

Nga Albert Vataj Një bukuri që vetëm natyra mund ta dëshmojë autorësinë dhe shpirti ta stolis me fjalë të ëndshme dhe dehëse. E thellë si...

RAMA NXJERR PAMJET NGA RRUGA E RE E THETHIT ME PAMJET E FOTOGRAFIT SHKODRAN TERENC PEPA

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga rruga e re e Thethit, për të cilën thotë se ka qenë një kërkesë e kahershme e...

TURIZMI MALOR, THETHI NDËR MË TË PREFERUARIT EDHE KËTË VIT, DO BËHEN EDHE VIDEO PROMOVUESE

Shqipëria ndër të tjera krenohet edhe me turizmin malor, i cili është mjaft i preferuar edhe nga të huajt. Situata e pandemisë bëri që...

Lumi i Shalës, ‘parajsa’ e Alpeve Shqiptare, destinacioni i mbi 1 mijë turistëve çdo fundjavë

Lumi i Shalës në liqenin e Komanit është kthyer vitet e fundit në një nga vendet më tërheqëse lumore të Alpeve Shqiptare si për...

Faqja e njohur e turizmit: Shqipëria, thjesht fantastike

Ndërkohë që nuk është më aq e sigurt të udhëtosh në disa nga destinacionet e parapëlqyera për pushime në bregun juglindor të detit Mesdhe,...

Media japoneze: Thethi si i dalë nga përrallat

Thethi është një fshat sikur ka dalë nga përrallat, thotë shkrimtari japonez, Mizuho Ota në një shkrim të gjatë për ”Asahi Shinbun”, një nga...

TE FUNDIT

- PUBLICITET -