31.5 C
Tirana

CATEGORY

TEKNOLOGJI

A e dini sa harxhon një karikues i harruar në prizë?

Le të flasim për gjëra të rëndësishme. Karikuesi i celularit që harrojmë në prizë sa harxhon? Mos vallë e ka ai fajin për faturat...

Pse nuk duhet ta lini celularin në karikim afër krevatit, sidomos gjatë natës?

Lënia e telefonit në karikim sidomos gjatë natës është një zakon i keq që duhet të eliminohet sa më shpejt të jetë e mundur....

Boeing zbulon një problem të ri në aeroplanët e këtij tipi, ja për çfarë.

Kompania amerikane e prodhimit të aeroplanëve Boeing tha se ka zbuluar një problem të ri në furnizimin e aeroplanët e tipit 737 Max. Kompania...

Gabimi që bëjmë të gjithë me celularët.

Pothuajse të gjithë bëjmë një gabim trashanik kur karikojmë celularin. Duke qenë se në pjesën më të madhe të herëve i lëmë deri në...

Vajza nga Fushë-Arrëzi fiton në Kinë çmimin e parë në Samitin Botëror të Inovacionit

Shqiptarët që ka kanë arritur të jenë të sukseshëm edhe jashtë vendit janë të shumtë. Midis tyre është edhe emri i Serena Lekës. Ajo ka...

Nuk është fantashkencë, me teknologjinë izraelite mund të shikosh përmes mureve

Nëse keni ëndërruar të shihni përmes mureve, nuk jeni vetëm. Drejtori ekzekutiv dhe themeluesi i Camero, Amir Beeri, gjithashtu kishte një ëndërr të tillë...

Prezantohet telefoni me kamerën më të fuqishme në botë

Në qoftë se një markë e njohur kineze si Huawei po gjen disa vështirësi në Perëndim pas “lu.ftës” me administratën Trump, një tjetër është...

Njoftim shumë i rëndësishëm për të gjithë përdoruesit e Iphone dhe iPad.

Sot e kësaj dite kompanitë prodhuese telefonike po arrinjë majat e suksesit. Koha kalon dhe këto kompani prodhojnë fjalën më të fundit të teknologjisë....

Si të zgjidhni miqtë në Instagram!

Instagram është një ndër rrjetete që nëse jeni përdorues mund të përfundoni duke ndjekur qindra, në mos mijëra, njerëz. Ndodh që shumë herë të...

A e dini se whatsappi juaj mund të vidhet nëse dërgoni GIF?!

WhatsApp ka rregulluar një problem me sigurinë që i lejonte hakerave të hakonin profilin tuaj thjesht duke nisur një GIF si mesazh, transmeton Gazeta...

Latest news

- Advertisement -