20.5 C
Tirana

CATEGORY

POLITIKE

Berisha: Nëse opozita do të ishte në lartësinë e duhur, Edi Rama sot do të ishte në burg

Kreu i PD Sali Berisha deklaroi në një konferencë për mediat këtë pasdite se nëse opozita do të ishte në lartësinë e duhur, Edi...

Berisha krahason veten me miliarderin amerikan: Kthimi im në politikë, si ai i Steve Jobs, do ndryshoj Shqipërinë

Ish-kryeministri Sali Berisha tha nga Durrësi se kthimi i tij në politikë ngjason me rastin e rikthimit të miliarderit Steve Jobs.   Ashtu sikur se Jobs...

Zgjedhjet në PS, Rama: Kryetarët të mos merren me futjen e njerëzve në punë! Punësimet politike në administratë i trashëguam nga LSI

Kryeministri Edi Rama thotë se zgjedhjet për kryetarët e rinj të Partisë Socialiste janë të rëndësishme në këndvështrimin politik më tepër sesa atë të...

Topalli paralajmëron KRIZË edhe në PS: Shumë shpejt do dalin zbuluar

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli paralajmëron krizë edhe në anën e maxhorancës.   E pyetur lidhur me procesin për zgjedhjen e kandidaturave të presidentit të ri,...

“Pompeo mori 150 mijë dollarë për fjalimin në Shqipëri”, Kokalari: E dija para 6 javësh që do vinte, 75% ai do kandidojë për president

Aktivistja shqiptaro-amerikane Evi Kokalari thotë se ish-Sekretari amerikan i Shtetit erdhi në Shqipëri për të mbajtur një fjalim te kampi i muxhahedinëve iranianë në...

“Pagat të bëhen publike njëherë në vit”, Rama: Do pyesim shqiptarët…

Kryeministri Edi Rama ka hedhur idenë që pagat të bëhen publike njëherë në vit, por për këtë tha se do të pyeten qytetarët nëpërmjet...

“Aty ku dhemb më shumë”! Spartak Ngjela zbulon çfarë do të ndodhë shumë shpejt në Shqipëri

Avokati Spartak Ngjela dhe analisti Artur Zheji kanë komentuar sot deklaratat dhe thirrjet e kryeministrit Edi Rama për SPAK, si dhe rolin e këtij...

“Politikanë të mbërthyer nga frika” Fatmir Xhafaj zbulon arsyen pse janë shtuar sulmet ndaj SPAK

Deputeti socialist, Fatmir Xhafaj ka bërë një skaner të situatës në sistemin e drejtësisë në vendin tonë. Ish-kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën...

Rriten çmimet e ushqimeve/ Berisha kërkon dorëheqjen e…

Rritja e çmimeve të ushqimeve ka sjellë reagimin në Kuvend të ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili u ka kërkuar anëtarëve të Bordit të Transparencës...

Zbulohet rivali i parë i Sali Berishës, ja kush është kandidati tjetër për Kryetarin e PD

Ibsen Elezi do të jetë rivali i Sali Berishës në garën për kryetarin e Partisë Demokratike. Afati për dorëzimin e formularëve ka përfunduar dje,...

TE FUNDIT

- PUBLICITET -