20 C
Tirana

CATEGORY

SPORT

Një lezhjan në garën për të qënë boksieri i vitit 2020 në Gjermani

Njeriu i fitoreve në boksin për të rinj deri në 24 vjeç, lezhjani Jurgen Uldedaj, tani është në garë për të sfiduar boksierët e...

Futbolli në zi, ndahet parakohe nga jeta futbollisti i njohur (EMRI)

Një lajm i hidhur ka ardhur nga ekipi i Manchester City-t. Përmes një postimi në faqen zyrtare, klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën...

Bota e sportit në zi, ndahet nga jeta në moshë të re futbollisti i talentuar

Lojtari i të rinjve të Atalantas, Andrea Rinaldi, është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm në moshën 19-vjeçare. Ai ishte dërguar me urgjencë në spitalin...

Klubet shqiptare përfitojnë nga UEFA 4.3 milion euro si mbështetje për situatën e pandemisë…

Federata Evropiane e Futbollit ka ndarë 236.5 milionë euro për të gjitha federatat anëtare në këto kohë të vështira. Një lajm fantastik ky për FSHF...

Eros Grezda flet per lidhjen me Oriola Marashin : E kam vuajtur izolimin, por jam me fat që e kam në krahë

Ndryshe nga disa lojtarë të tjerë të Kombëtares, Eros Grezda e ka kaluar tashmë periudhën e izolimit dhe ka filluar stërvitjen në fushën e...

Interi rinis stërvitjen të hënën, por sulmuesi zikaltër mbyll sezonin

Në pritje, po ashtu si i gjithë futbolli italian: Interi pret lajme të sigurta rreth rinisjes së stërvitjeve dhe, në aspektin më afatgjatë, të...

Humb jetën futbollisti 22 vjeçar, po stërvitej në kushtet e shtëpisë pas izolimit nga virusi…

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit ditën e sotme. Mbrojtësi 22-vjeçar i Lokomotivës së Moskës, Inokenti Samokhvalov humbi jetën teksa ishte...

Ndahet nga jeta sportisti dhe biznesmeni i njohur shkodran

Sporti shkodran ka marre sot pasdite nje lajm shume te hidhur. Eshte nd are nga jeta ne menyre te papritur nje nga biznesmenet e...

Futbolli në zi, ndahet nga jeta ish-futbollisti shqiptar

Ish-futbollisti dhe ish-trajneri legjendar i futbollit kosovar Bahir Shemsedini ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 83-vjeç. Shemsedini ka dhënë shumë kontribute në rritjen...

Ndërron jetë ish- boksieri i njohur, jeta e 21-të e humbur në Shqipëri nga virusi i rrezikshëm…

Ish-boksieri Skënder Kurti është vik tima e 21-të në Shqipëri nga virusi. 61-vjeçari pësoi vde kje klinike në 23 mars dhe u raportua si...

Latest news

- Advertisement -