14 C
Tirana
- Advertisement -

CATEGORY

RAJONI

Keni planifikuar të udhëtoni në Greqi për pushimet e verës? Autoritetet zbulojnë kushtet që duhet të plotësoni

Njerëzit të cilët janë vaksinuar kundër COVID-19, kanë antitrupa ose një test negativ mund të udhëtojnë në Greqi këtë verë. Turizmi është një fitues i...

Greqia hap kufijtë me Shqipërinë më 1 korrik

Greqia më në fund do të çelë kufirin me Shqipërinë në datë 1 korrik. Lajmi konfirmohet nga zëdhënësi i qeverisë greke Stelios Petsas i...

Pronari i lokalit të njohur pozitiv me Covid-19, publikon vetë rastin: Kam pasur kontakte me kamarierët dhe stafin (Emri+Foto)

Pronar i një bar-kafeje në Kosovë ka rezultuar pozitiv me Koronavirùs ndërsa e ka bërë publike vetë rastin për të sensibilizuar qytetarët si dhe...

Mbyllen tre kopshte fëmijësh, u identifikuan raste me koronavirus

Tre kopshte fëmijësh në Prishtinë janë mbyllur pas identifikimit të disa rasteve me koronavirus.   Lajmi është njoftuar nga Shpend Ahmetit, kryetari i Komunës së Prishtinës.   Sipas...

Ditën e fundit të Ramazanit kryemyftiu martohet me një grua 50 vite më të re, me 9 maj tërhoqi 1 milion euro…

Kryemyftiu i Maqedonisë së Veriut, Sylejman Rexhepi, është martuar me një vajzë 50 vjet më të re. Kjo është bërë e ditur nga disa...

Martohet Kryemyftiu shqiptar, merr gruan 50 vite më të re (FOTO)

Disa media në Maqedoni e Veriut bëjnë me dije se Kryemyftiu i Maqedonisë, Sylejman Rexhepi, është martuar me një vajzë 50 vjet më të...

“Në treg ka vezë me sëmundje”, Shoqata e Prodhuesve të Vezëve iu bën apel qytetarëve të kenë kujdes…

Shoqata e Prodhuezve të Vezëve në Kosovë pretendojnë se disa vezë me sëmundje kanë hyrë në Kosovë nga vendi ynë fqinj, Maqedonia e Veriut....

Koronavirusi i merr jetën një tjetër shqiptari, emigrant në Gjermani

Një tjetër shqiptar është ndarë nga jeta si pasojë e infektimit me koronavirus. Ai është një qytetar nga Gjilani, i cili jetonte prej kohëshh...

Lëkundje tërmeti në Greqi, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Një tërmet me madhësi 3.7 ballë tronditi Kretën pasditen e sotme, rreth orës 18-30. Kështu njofton Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinës. Tërmeti kishte...

Rrëzohet helikopteri i Ministrisë së Brendshme, pesë persona në bord

Një helikopter i Ministrisë së Punëve të Brendshme është rrëzuar sot në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit. Siç mësohet nga informacionet e para, ka vetëm...

Latest news

- Advertisement -