12.5 C
Tirana

VLLAZNIA FITON 1-0 NDAJ LAÇIT

VENDI

Vllaznia ka mundur te marre tre pike me mjaft vlere ne “Loro Borici” teksa ka mundur Lacin 1-0.
Ka qene minuta e 5-te e takimit Vllaznia-Laci qe u luajt ne Shkoder ku nje aksion i mire i Vllaznise ka sjelle prekje me dore te topit nga mbriojtesi i Lacit, Srefgjinaj.
Gjyqtari i ndeshjes ka akortuar 11 mettersh per Vllaznine dhe ka nxjerre jashte me kartonin ekuq futbollistin e Lacit.
Sukaj nuk ka gabuar nga pika e 11 metershit duke gjuajtur ne qender te portes dhe duke shenuar .Ne minuten e 7-te te takimit, Vllaznia udheheq ne” Loro Borici” 1-0
Me kete rezultat ka perfunduar pjesa e pare dhe i gjithe takimi.Vllaznia arrin te marre ne Shkoder tre pike me vlere per mbijetesen e saj ne Ligen Siperiore.

- Advertisement -

TE FUNDIT