12.5 C
Tirana

Pas Kuvendit të PD-së vjen reagimi i fortë i Topallit: Basha hypi avionit dhe ik në Holandë

VENDI

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli nuk ka qëndruar në heshtje pas përfundit të Kuvendit të PD-së. Me anë të një statusi në facebook,
ajo ka dhënë opinion e saj në lidhje me ndryshimet e ndodhura, duke i bërë thirrje njëkohësisht edhe kreut demokrat Lulzim Bashës të largohet për të çliruar PD-në nga pengmarrja.
Statusi i plotë:
Nuk ka kuorum. Rrezohet Lulzim Basha!
Kuvendi i Statutit te Lulzim Bashes u rrezu bashke me Statutin e LB sepse nuk mori kuorumin .
Salla e Kongreseve ka rreth 2500 karrige , shume prej te cilave ishin bosh gjate gjithe votimit ., nderkohe qe Kuvendi sipas Lulzim Bashes ka 7000 delegate.
Sot u perserit ajo qe ka ndodh rreth nje vit me pare kur u fallsifikua dhe u vjedh vota e pjesemarrja e demokrateve ne proçesin antistatuor te zgjedhje se Lulzim Bashes( me ze e figure).
Tani Lulzim Basha hypi avionit dhe ik ne Holande; Keshtu çlirohet dhe PD nga pengmarrja./Opinion.al

- Advertisement -

TE FUNDIT