11.5 C
Tirana

Sherr mes shqiptarëve dhe italianëve në burg, 1 i burgosur në luftë me vdekjen

VENDI

Pesë të burgosur u plagosën mëngjesin e sotëm, në një sherr që shpërtheu mes të burgosurve shqiptarë dhe italianë në burgun e “Sant’Angelo dei Lombardi”
(Avellino). Njoftimi bëhet nga autoritet italiane të burgjeve,
që shtuan se një nga personat ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, por pa përcaktuar kombësinë e tij. Identitetet e personave të plagosur gjithashtu nuk bëhen me dije nga autoritet italiane dhe as mediat lokale.
Ndërhyrja e personelit të policisë së burgut arriti të shmangte një tragjedi të mundshme.
Një hetim ka nisur lidhur për zbardhjen e ngjarjes.
© SYRI.net
 

- Advertisement -

TE FUNDIT