11.5 C
Tirana

FOTO/ Superliga, këto janë ndryshimet në renditje pas javës së 29-të

VENDI

Java e 29-të ka qenë një javë e mbushur me ngjarje. Tashmë është zyrtarizuar lufta për mbijetesë e Kamzës.
Ndeshja e javës mes Teutës dhe Vllaznisë ka përfunduar me rezultatin 2-0 në favor të bregdetarëve. Të dyja ekipet janë me nga 33 pikë dhe do të zhvillojnë një betejë të fortë deri në fund.
34 pikë është Kamza që u mund nga Skënderbeu, megjithëse pretendoi për një penallti në fund. Flamurtari ka dalë nga kriza me një fitore pas 2 muajsh në Lushnje.
0-2 ishte një fitore qetësie për vlonjatet, që gjithsesi janë aty dhe një fitore javës që vjen ndaj Teutës i çon në luftë për Europë.
Ndeshja e javës mes Kukësit dhe Partizanit përfundoi me rezultatin 4-0 në favor të verilindorëve. Guri ishte heroi takimit me 3 gola të shënuar.
“Të kuqtë” i janë larguar shumë vendit të dytë dhe do të luftojnë për ta mbajtur atë pozicion, pasi Luftëtari dhe Laçi janë aty.
Gjirokastritët bën rokadë në renditje me Laçin sepse e mundën në fushën e tyre 2-1.
Ky kampionat ka shumë të panjohura, përveç njërit, shumë shpejt Skënderbeu do të jetë kampion.

© SYRI.net

- Advertisement -

TE FUNDIT