14.5 C
Tirana

Historia e rrallë e ciftit me nanizëm, bekohen me fëmijën e parë pas 17 vitesh martesë

VENDI

Ftesë në 5 solli një histori ndryshe këtë radhë . Në studion e Bieta Sulos qe ftuar një cift shqiptar i prekur nga nanizmi, i cili rrëfeu historinë sesi ishin lidhur, por edhe 17 vitet e përpjekjeve për tu bërë prindër. Nuk ka qenë e lehtë për Almën dhe Nushin, pro më në fund, ndodhi.

Ata u bekuan me një djalë, Fatjonin. Vogëlushi erdhi në jetë vetëm 17 muaj më pare, kur Alma ishte 41 vjeçe ndërsa, Nushi 53 vjeç. Sakrificat e bëra u kurorëzuan në mënyrën më të mirë të mundshme për ciftin, burrë e grua rrëfyen se sot, janë më të lumtur se kurrë.

- Advertisement -

TE FUNDIT