18.5 C
Tirana

“Vllaznia” dashnia dhe dhimbja e cdo shkodrani

VENDI

“Vllaznia” ajo eshte dashuri a e pare e cdo shkodrani, jane te panumerta sakrificat e tyre per me ndjek skuadren e zemres ne cdo ndeshje si brenda dhe jashte qytetit. Shkodrant e duan futbollin, jetojne me futboll e dergj’ja e skuadres prej sa e sa vitesh ne zonen e ftohte te renies nga kategoria u eshte bere si gangren qe po ua ha shpirtin cdo dite e me shume.
Ndeshja me Kamzen te gjithe ishin te bindur se kuqe lufte do merrnin fitore dhe skishte rruge tjeter por nuk ndodhi ashtu. Takimi u mbyll me porta te paprekura ku Vllaznia matematikisht eshte e Rene nga kategoria edhe pse jane edhe tre ndeshje per tu zhvilluar ne vazhdim.
Gjithesesi ti rikthehemi gremines ne te cilen na pozicionoi ndeshja me Kamzen. Ne lidhje me kete takim teper te hidhur reagimet kane qene te shumta hera heres duke faj sugar trajnerin, futbollistet, bashkine Shkoder dhe presidenten Ademi apo edhe fatin e keq qe ka kapluar skuadren e zemres Vllaznin.
Ne nje vezhgim te shkurter qe ka bere Shkoder.info ne Face Book gjete reagime nga me te ndryshmet si nga tifozet e thjeshte e deri tek ata qe jane edhe personazhe te njohur ne Shkoder ne ju sjellimdisa prej postimeve te bere prej tyre si trajneri i Vllaznia B Ervis Kraja, Julian Deda, Roland Luci, Luiz Ejlli, Bardh Maci, Klodian Zhivani etj. Ju ftojme ti lexoni postimet e tyre ne cdo foto dhe aty kuptohet se VLLAZNIA asht dashni e ajo asht e shkodranve.

- Advertisement -

TE FUNDIT