14.5 C
Tirana

Vandalizohet statuja e Mbretit Zog në Tiranë

VENDI

Statuja e Mbretit Ahmet Zogu në Tiranë është vandalizuar mëngjesin e sotëm nga persona ende të paidentifikuar.


Në bazën e statujës janë vendosur shkrime me bojë kundër figurës së Ahmet Zogut.


“Poshtë tradhtari”; “Spiun i serbit”, ndërsa kërkohet që të vendosen statujat e Ismail Qemalit, Isa Boletinit dhe të Bajram Currit.


Statuja e Ahmet Zogut u vendos nga autoritetet shqiptare në vitin 2012 në bulevardin me të njëjtin emër në Tiranë.- Advertisement -

TE FUNDIT