11.5 C
Tirana

Tragjedi tjetër në futboll

VENDI

Ish-futbollisti i çek i Spartës së Pragës, Pavel Pergl, ka ndërruar jetë në moshën 40-vjeçari.
Ai është gjendur i vdekur në banesën e tij në Gjermani, teksa dyshohet se ka kryer vetërasje.
Lajmin për ndarjen nga jeta të Pergl e ka bërë publik klubi i Spartës së Pragës, nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare.
“Një lajm shumë i keq për Spartan dhe tifozët e futbollit që dëgjojnë se ish lojtari ynë Pavel Pergl ka vdekur.
Ai erdhi në Sparta si 10 vjeçar dhe ka luajtur 68 ndeshje për ekipin e parë”, thuhet në njoftimin e skuadrës çeke.

- Advertisement -

TE FUNDIT