18.5 C
Tirana

Shtubina, Nikaj dhe Fangaj i pergjigjen trajnerit te Vllaznise

VENDI

Vllaznia sot ka arritur te fitoje me rezultatin 2-1 ndaj Kukesit ne stadiumin “Loro Borici”.
Por per te gjithe shkodrante syte kane qene ne ndeshjen Kamza-Laci. Trajneri shkkdran Ervis Kraja ne nje prononcim te tij u beri thirrje tre shkodraneve Shtubina, Nikaj dhe Fangaj qe jane pjese e skuadres kurbinase se duhej te merrnin fitoren per vete por edhe per Vllaznine.
Matematikisht nese Vllaznia fitone ndaj Kukesit dhe Kamza te humbiste ndaj Lacit atehere kuqeblute do te kishin shpresa per te shpetuar dhe qendruar ne Kategorine Superiore. Dhe keshtu ndodhi Vllaznia fitoi ndaj kuksianeve dhe Laci mundi kamzalinjt me rezultatin 2-1.
Por sulmuesi shkodran Ndicim Shtubina pas ndeshjes ka publikuar nje foto ne rrjetin social Face Book teksa e shoqeron me mbishkrimin “Vis Kraja te pershendesim” ku mesa duket tre shkodranet tek Laci diten e sotma kane fituar per skaudren ne te cilen luajne por edhe per ti dhene ndihmesen e tyre skuadres se zemres Vllaznise.

Ajo qe duhet thene eshte vetem qe keta djem shkodran te pergezohen pas edhe pse nuk jane pjese e skuadres shkodrane ata mundohen te japin kontributine e tyre ekipit me te vjeter te futbollit ne Shqiperi. per te permbyllur barvo cuna te gjithe tifozet shkodrane jane shume krenar per ju.

- Advertisement -

TE FUNDIT