12.5 C
Tirana

Përplasje fizike tek Varrezat e Dëshmorëve në mes mbështetësve të PD dhe ithtarëve të Diktatorit

VENDI

Një incident ka ndodhur tek Varrezat e Dëshmorëve, ku një grup nostalgjikësh të diktatorit Enver Hoxha, janë përplasur me mbështetësit e Partisë Demokratike.

Në homazhet që janë zhvilluar me rastin e 5 Majit, Ditës së Dëshmorëve, nostalgjikët e Enver Hoxhës kanë shkuar me fotografitë e diktatorit.
Ndërkohë, në orën 11.00 ishte njoftuar prania e liderit të PD Lulzim Basha në varreza për të bërë homazhe për dëshmorët e Atdeut, teksa në orën 10.00 kanë qënë përfaqësues të institucioneve shtetërore dhe të së majtës shqiptare.

- Advertisement -

TE FUNDIT