12.5 C
Tirana

Përgjaket Serbia, shpërthen në mes të Beogradit

VENDI

Rikthehet dhuna në futbollin serb. Bëhet fjalë për derbin mes Cervena Zvezda dhe Partizanit të Beogradit.
Takimi përfundoi 2-1 në favor të Cervena Zvezdës, por pavarësisht fitores të ekipit vendas, tifozët në shkallët e stadiumit e shndërruan takimin në një arenë lufte.
Ultrasit çanë rrethimin e tribunave dhe vrapuan për tu përleshur me njëri-tjetrin.
Nuk mungoi tensioni edhe në fushën e lojës ku u akorduan 10 kartonë të verdhë dhe 2 të kuq.- Advertisement -

TE FUNDIT