9.5 C
Tirana

Inis Gjoni rikthehet si aktore ne televizionet shqiptare/Ja seriali ku do te marre pjese bukuroshja

VENDI

Inis Gjoni eshte nje nga femrat me te bukura shqiptare me nje numer te madhe fansash qe e duan dhe e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo realizon.Prej shume vitesh bukuroshja eshte pjese e e ekraneve shqiptare si kengetare,aktore por edhe si imazh publicitar.

Inisin e kemi pare ne fillimet e saj ne disa spektakle te ndryshme si “12 vallezime pa nje te shtune”, “Telebingo kombetare” ku ajo ka shkeqyer me prezencen e saj.Inisi gjithashtu ka marre edhe pjese ne disa estrada edhe ne filma me metrazh te shkurter.

Sebashku me motren e saj Ingrid Gjoni ato ne vitin 2005 u futen tregun muzikor dhe publikuan albumin e tyre te pare “Imazhi i ri”. Me pas ato kane publikuar kenge te tjera te cilat u pelqyen por Inisi vendosi te mos merrej me me muzike dhe te qendronte ne profesionin e saj si regjizore.

Si regjizore shume e mire Inisi ka vene ne skene disa filma teatrale te cilet kane qene te sukseshem dhe shume te ndjekur nga publiku te cilet jane te apasionuar pas teatrit.Ne shume projekte te saj Inisi ka aktruar edhe vete ne skene.

Bukuroshja eshte terhequr per disa kohe nga daljet televizive per shkak te vras*es se bashkeshortit te saj ku ne ate kohe ajo sapo ishte bere edhe nene e nje vajze te quajtur Coco Antonel. Por seshpejti Inisin do ta shikojme serish ne ekranin shqiptare pasi ajo do te jete aktorja me e re e serialit me te ri te Ermal Mamaqit.

Ka qene Ermali i cili nepermjet nje postimi ne instagram ka hedhur 2 foto te bukuroshes dhe shkruan ju prezantoj me yllin me te ri te serialit H.O.T, ps:te kesh nje regjizor ne statusin e aktorit eshte sfide” I urojme shume suksese Inisit ne kete projekt.

- Advertisement -

TE FUNDIT