18.5 C
Tirana

Horoskopi 23 tetor 2019, ja parashikimi i yjeve për ju.

VENDI

DASHI Sot do të keni sukses në një fushë creative, e cila mund të lidhet me komunikimin në publik. Miqtë e ngushtë ose partnerët do të jenë shumë të lumtur për ju. Nuk do mungojnë as telefonatat ku ju përgëzojnë për punën tuaj. Kjo mund të jetë dicka për të cilën keni punuar prej kohësh, prandaj relaksohuni dhe shijoni suksesin.

DEMI Në fillim të ditës, do të mësoni disa lajme të mira që lidhen me karrierën. Vizitorët, të cilët mund të jenë meshkuj ose njerëz të rinj do ju kënaqin me komplimente. Do ndiheni aq të lumtur sa do punoni edhe në shtëpi. Ndoshta do merreni me gjëra që kanë nevojë për riparim ose me ndonjë projekt të këndshëm.

BINJAKËT Disa festa ku duhet të merrni pjesë do ju bëjnë që të kaloni kohën duke bërë blerje e biseduar me njerëzit. Ka mundësi që ju keni dicka interesante për të thënë që të tjerët duan ta dëgjojnë. Mund të ndodhin disa ndryshime në zonën tuaj. Ndoshta disa fqinj apo partner biznesi duan të takohen me ju, prandaj do keni një ditë shumë të zënë.

GAFORRJA Juve po ju pushtojnë shkresat në lidhje me çështjet financiare. Mos harroni të paguani faturat. Mund të ketë gjithashtu një dokument juridik që duhet ti jepni rëndësi. Në thelb, gjithçka duket e madhe por ju mund të përballohet. Rrethi juaj i njohurive mund të zgjerohet. Sonte mund të merrni një ftesë për një event në të cilën vendosni të mos merrni pjesë. Gjithcka varet nga humori që do keni gjatë ditës.

LUANI A keni menduar që të ndërtoni karrierë si një shkrimtar apo mësues? Nëse është kështu, sot është dita për të filluar. Ndoshta keni nevojë të uleni e të shkruani ose të bëni disa kurse për të përmirësuar aftësitë që keni. Mund të komunikoni me njerëz që kanë njohuri për këtë pjesë dhe t’ju ofrojnë disa mundësi që nuk i kishit menduar më parë.

VIRGJERESHA Të qenit pranë njerëzve është dicka që ju pëlqen. Sot, pjesa më e madhe e atyre që do ju rrethojnë mund të jenë miqësorë dhe ju do e shijoni praninë e tyre. Dobësia juaj është se dhuroni shumë buzëqeshje, por pas fytyrës së tjetrit nuk fshihet gjithmonë një mendim pozitiv.

PESHORJA Një grup në të cilin jeni të përfshirë prej kohësh, mund tju bëjë një lloj vlerësimi ku do të merrni rolin e liderit. Ka mundësi që një mik të marrë disa njohuri nga ju që do i duhen për të ardhmen. Ju keni punuar shumë fort dhe më në fund do përfitoni pak sukses.

AKREPI Edhe juve nuk ju ndahet suksesi. Por tek juve lidhet me anën romantike, jo me atë profesionale. Sido që të jetë gjendja juaj, sot do të kaloni një ditë që nuk do e harroni për një kohë të gjatë. Mund të jetë takim me një person interesant apo do të kaloni mbrëmje romantike me dashurinë e jetës. Këtë do e kuptoni në fund të ditës.

SHIGJETARI Fuqitë tuaja të pastra dhe mendimet e qarta do i bëjnë tepër përshtypje të tjerëve. Komplimentet e tyre do ju frymëzojnë që të punoni më shumë me veten, ndoshta të merrni pjesë në ndonjë kurs apo trajnim që do përmirësoni aftësitë tuaja.

BRICJAPI Një letër ose telefonatë do sjellë ndryshime positive në situatën tuaj financiare. Ju mund të jeni pak të shqetësuar, por duhet të përballeni me cdo gjë pasi nuk ka vend për tension. Jepini pak kohë vendimit tuaj dhe do të zgjidhni cdo gjë në mënyrën e duhur.

UJORI Një person që nuk e njihni mjaft mirë, mund tju bindë që të merrni pjesë në një event dhe të flisni për një cështje. Merrni të gjitha informacionet para se të bëni një veprim. Nëse projekti është krijuar për dicka të madhe, sot është dita për të marrë drejtimin dhe për të treguar sa të aftë jeni.

PESHQIT Sot do të keni aftësi të mëdha në të folur apo në të shkruar. Nëse keni menduar të bëni dicka në lidhje me to, sot realizojini pasi të gjithë do ju përgëzojnë. Fillojeni duke hedhur idetë në një letër dhe pjesa tjetër do të vijë vetë, mjafton pak vullnet dhe përkushtim.

- Advertisement -

TE FUNDIT