12.5 C
Tirana

Hamdi Salihi ”s’e harron vesin e tij”, gjen rrjetën dhe arrin kreun e golashënuesve në Austri

VENDI

Hamdi Salihi e ka nisur takimin e javës së 33-të të kampionatit austriak atje ku e la në ndeshjen e kaluar, pasi ka shënuar golin e barazimit të përkohshëm ndaj Kapfenberg.
Miqtë kanë kaluar të parët në avantazh ndaj Nojshtadit, por sulmuesi shkodrani ka barazuar shifrat në minutën e 17-të.
Në ndeshjen e javës së kaluar, Salihi kishte shënuar një gol në sekondën e fundit të takimit, duke i dhuruar 3 pikët Nojshtadit.
Pas këtij goli të realizuar, shkodrani arrin kreun e golashënuesve, duke e ndarë atë me sulmuesin e Riedit, Chabbi, duke u gjendur në kuotën e 21 golave.
/vipsport.al/

- Advertisement -

TE FUNDIT