20.5 C
Tirana

E çuditshme! Çfarë po ndodh në Shkodër…?

VENDI

Mbrëmjen e sotme në Shkodër ka nisur shkëputja e energjisë elektrike ku ka përfshire lagjet si: Tek kryqëzimi i ish-degës, G’juhadol por edhe në pedonalen “Kolë Idromeno” dhe atë “28 Nëntori”.

Këto janë lagjet me aq sa jemi te informuar deri me tani sa i përket kësaj shkëputjeje të energjisë elektrike që ka vijuar për minuta me radhë.

E gjitha kjo gjë ka ndodhur pa asnjë lajmërim nga ana e Bashkisë Shkodër apo OSHEE të cilët duhet me patjetër të vendosin në dijeni qytetaret për raste të tilla.

Këto shkëputje të energjisë elektrike mund të jenë në dem te qytetareve pasi mund edhe te rrezikohen duke iu djegur pajisjet elektro shtëpiake apo edhe ndonjë fatalitet.

Po të ndodhi ndje gjë e tillë a do mbajë OSHEE apo Bashkia Shkodër përgjegjësi për këto dëme…

- Advertisement -

TE FUNDIT