28.5 C
Tirana

Dritan Hila bën deklaratën e fortë: Avokati francez po i rruan paratë dhe tall tra*in me Doktorin

VENDI

Moderatori dhe analisti i njohur Dritan Hila e shpjegon si tejet të vështirë gjendjen e ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili ka hedhur në gjyq sekretarin amerikan të Shtetit pasi e shpalli person “non grata” në SHBA.

Përtej faktit të të pamundurës për të fituar ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hila nënvizon faktin se avokati francez po i merr paratë ish-kryeministrit shqiptar, madje dhe tallet me të.

Për analistin fakti i mbështetjes së ngritjes së akuzës në Francës përbën një rast vërtetë ironik pasi interneti e ka çuar atje lajmin,

“Ne keto çaste jam me Berishen. Nga shpjegimet qe beri ai avokati francez, ja bente muuuuu qe po i rruante eurot doktorit, ose po tallte trapin, ose te dyja bashke meqe doktori eshte ne hall dhe i duhet nje sebep.

Dmth ne momentin qe dikush publikon diçka dhe interneti e sjell ne France (qe domosdo e çon, mjaft ta klikosh), ti je objekt i ligjit francez” -tha shkruan Hila në rrjetin social!

- Advertisement -

TE FUNDIT