12.5 C
Tirana

Dhunohej nga kryefamiljari me probleme MENDORE, 13 vjeçari nxënës ekselent… (VIDEO)

VENDI

Disa ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi historinë e trishtë të 13-vjeçarit Amri Popoi, i cili pavarësisht dhunës së vazhdueshme nga i ati, vijon të jetë një nxënës ekselent.
Ai duhet të ishte në klasën e pestë apo të gjashtë, por është në klasën e dytë në shkollën 9-vjeçare “3 Dëshmorët”, pasi për 4 vite rresht ai, vëllai i sëmurë dhe e ëma janë mbajtur të mbyllur e të lidhur nga i ati, që është i dhunshëm dhe me probleme mendore.
Shokët dhe shoqet e klasës i festuan atij ditëlindjen e 13-të dhe i dhuruan një biçikletë, duke e lumtuar Amrin, që është përballur me shumë vështirësi.
Duke falenderuar emisionin “Stop” për transmetimin e këtij rasti, mësuesja e tij, Klorida Teferiçi u shpreh: “Keni ndryshuar mimikën dhe shprehjen e fytyrës së këtij fëmije”.
Emisioni “Stop”, “Fundjava ndryshe” dhe shumë qytetarë kanë siguruar të holla, elektroshtëpiake dhe ushqim për familjen Popoi, si dhe stërvitje në një skuadër futbolli falas për Amrin.
 

- Advertisement -

TE FUNDIT