11.5 C
Tirana

Dëshmi e rrallë! Ish- mesfushori Ukrainas i Vllaznisë tregon marrëdhenien perfekte të Myftar Çelës me futbollistët

VENDI

Me Vllaznine ne vite kane luajtur edhe shume futbolliste te huaj, prej te cileve ka patur nga ato qe kane lene gjurme, por edhe te tjere qe erdhen dhe iken.
Pjese e saj ne fillimin e viteve 2000, ka qene edhe mesfushori ukrainas Sergej Romanishin. Ai erdhi fillimisht tek Dinamo ne Shqiperi, me te cilen u shpall edhe kampion.
Me pas, me kembenguljen e madhe te ish-presidentit te Vllaznise
Myftar Çela, ukrainasi erdhi te luante ne Shkoder dhe pikerisht kjo gje i ka mbetur ende ne mend edhe sot atij.
Ne nje prononcim te dhene sefundmi, Romanishin vleresonte shume kete figure te klubit shkodran kur thoshte:
-Ne Shqiperi perveçse me Dinamon ne Tirane, kam luajtur në Shkodër, Kavajë, Peqin dhe Korçë.
Te Vllaznia president ishte Myftar Çela, një njeri që më ka lënë shumë mbresa.
Kujdesej për futbollistët deri në detajet me të vogla. Mbaj mend që kur u nisa me pushime në Ukrainë erdhi e më tha: “Sergei,
për çdo gjë që ke nevojë ti dhe familja jote mos ngurro të më thuash.
Une jam perhere ketu. ” Disa gjeste që të bëjnë shumë përshtypje.
Për fat keq, në Ukrainë mora vesh që presidenti ishte ndarë nga jeta dhe kur u riktheva në Shkodër,
drejtuesit e rinj të klubit me ndershmëri më thanë se nuk më paguanin dot dhe ndërpremë kontratën.
Kam luajtur pak edhe te Besa e Shkumbini ku ruaj kujtime të mira edhe pse në Peqin ambientimi qe pak më i vështirë se në qytetet e tjera”./tv1-channel/

- Advertisement -

TE FUNDIT