14.5 C
Tirana

Zv/ministri i Ramës bëhet meme në rrjetet sociale: ‘Mos u lani çdo ditë’

VENDI

Zëvendës ministri i Infrastrukturës, Artan Shkreli pati një debat të ashpër me aktivistin Gjergj Bojaxhi dje në “Opinion”, në lidhje me furnizimin me ujë të Tiranës.

 

Sipas tij, një nga problemet që ka Tirana është numri i lartë i popullsisë si dhe faji i njerëzve. Ai theksoi se familjet shqiptare konsumojnë shumë ujë, pasi lahen ditë për ditë.

 

“Një familje shqiptare konsumon ujë sot disa herë më shumë se para 20 vitesh. E njëjta familje me të njëjtët pjesëtarë. Një herë në javë laheshin të gjitha familjet shqiptare”, do të shprehej Shkreli.

 

Kaq ka mjaftuar që në rrjetet sociale të shpërthejnë meme tallëse.

 

Ja disa prej tyre:

 

 

 

 

 

 

 

- Advertisement -

TE FUNDIT