18.5 C
Tirana

"Zbulohet droga mes domateve, droni i filmon plantacionet nga ajri"

VENDI

Policia ka zbuluar kanabis në një serë në zonën e Raguzës në Itali mes serave të domateve me falë përdorimit të një droni. Policia zbuloi se në serën e domateve ishin fshehur rreth 15 mijë rrënjë kanabis.
Policia ka zbuluar kanabis në një serë në zonën e Raguzës në Itali mes serave të domateve me  falë përdorimit të një droni.
Policia zbuloi se në serën e domateve ishin fshehur rreth 15 mijë rrënjë kanabis.
Policia  konfiskoi gjithsej 6 mijë kilogram drogë, për një vlerë të parashikuar prej disa milion euro, dhe ka arrestuar fermerin.
Kanabisi është sekuestruar nga policia me ndihmën e dy kamionëve. Ferma kishte një sipërfaqe prej 3500 metra katrorë dhe policia veproi  pas dyshimeve dhe informacioneve për kultivim të kanabisit në zonën e Raguzës.
U arrestua në flagrancë teksa po ujiste lulet Carmelo Gurrieri, 53 vjeç, ndërkohë policia po punon për të z\gjeruar rrjetin e hetimeve dhe arrestuar bashkëpunëtorët e mundshëm.

- Advertisement -

TE FUNDIT