12.5 C
Tirana

Xhaxhai vret aksidentalisht nipin 14 vjeç gjatë një gëzimi familjar

VENDI

Një ngjarje tejet e rëndë ka ndodhur në Suharekë të Kosovës. Xhaxhai ka vrarë aksidentalisht nipin 14 vjeçar. Ai ka qelluar me pistoletë teksa organizonin një fejese në familje dhe plumba aksidentalisht ka prekur djalin e vellait te tij.
Media vendase raporton se në fshatin Mushtisht të Suharekës gjatë një fejese, Naim Sopaj për të ndjekur traditën shqiptare të gjuajtjes me armë, përdori një pistolete e cila i doli nga kontrolli.
Ai u vet plagos e pastaj qëlloi gabimisht edhe nipin e tij, 14 vjeçarin, Edi Sopaj.
*Kronika e Klan Kosova per njarjen
 

 

- Advertisement -

TE FUNDIT