12.5 C
Tirana

Vrasja “horror” e 22 vjeçarit nga Shkodra në Itali. (Foto)

VENDI

Një 22 veçarë ështëvrarë me armë zjarri në Sinalunga, (afër Siena) vrasësi është identifikuar si një bari me origjinë nga Sardenja (Itali) rreth 45 vjeç banues në Calenzano, por banues në provincën e Arezzo, në kufirin ndërmjet territorit të Cortona dhe Foiano della Chiana, i dyshuari për vrasje është ndaluar nga policia në natën ndërmjet 9 dhe 10 maj 2018 për vrasjen e një djali shqiptar të 22 vjeç, aksioni për arresitimin e tij u zhvilluan në Sinalunga, në provincën e Sienës.
Rreth orës 22 të 9 majit 2018, gjatë finale e Kupës italiane Juventus-Milan, Ngjarja ka ndodhur në afërsi të shtëpisë ku viktima jetonte me një familje shqiptare (të cilat duket se nuk kanë lidhje farefisnore me të viktimës)

Me një gjuajtje të vetme me pistoletë në fytyrën e djalit, duke e goditur atë në qafë. 22 vjeçari vdiq disa çaste më vonë.
Informacione për www.shkoder.info bëjnë me dije se 22 vjeçari është
Andea ose Alfred Ndoja nga rrethinat e Shkodres, kjo ngjarje ka tronditue të gjithë banorët në qytetin e Cortona, pranë Arezzo), aro pasi kan dëgjuar krismën e armës kan njoftuar menjëherë Policinë.

Ndërkohë që autori është përpjekur të largohet në këmbë, por rreth një kilometër nga shtëpia ka përfunduar në një hendek duke u lënduar në këmbë. Ai gjithashtu u përpoq për të shpëtuar, megjithatë, është identifikuar dhe arrestiar shumë shpejt nga policia të cilës i erdhi në ndihmë edhe ushtria pasi autori fahihej në zonë të pyllzuar me terren të vështirë. Ndërkohë shumë miq dhe të afërm kan shprehur ngushëllime për familjen e të ndjerit.

- Advertisement -

TE FUNDIT