16.5 C
Tirana

Vllaznia, kush e ka rradhën pas Xhevahir Sukajt e Sedat Berishës?

VENDI

Drejtuesit e klubit shkodran duket se po bëjnë goditjet e duhura në merkato. Pasi kanë siguruar tashmë firmat e sulmuesit Sukaj dhe mbrojtësit Berisha, ata nuk e kanë ndër mend të ndalen këtu. Trajneri Gjoka në bashkëpunim me administratorin Gjyrezi por edhe kryebashkiaken Ademi duket se i kanë ndërtuar mirë planet për fuqizimin e skuadrës. Dalja në skenë e Berishës në mënyrë krejt të papritur, ka qenë një lëvizje e zgjuar e tyre ndonëse kishin disa ditë që kishin nisur kontaktet me të.
Arsyeja pse u mbajt e fshehur është shpjeguar edhe nga trajneri Gjoka sot kur deklaroi se “afrimi i Cicmil dështoi pikërisht prej bërjes publik të emrit të tij”.
Në këtë mënyrë, ajo që tashmë duhet të presim është se cili do të jetë futbollisti i tretë që do të vijë në Shkodër. Mbase brenda 2-3 ditësh, edhe kjo enigëm do të marrë fund. Vllaznia gradualisht po merr formën e duhur, duke plotësuar kësisoj edhe kërkesat e stafit teknik.
marre nga shkodrasport.com

- Advertisement -

TE FUNDIT