12.5 C
Tirana

Tinka Kurti në zi, shkrimtarja ndan lajmin e hidhur: S’kam fuqi ta ngushëlloj

VENDI

Aktorja shqiptare Tinka Kurti ka humbur ditën e sotme djalin e saj.
Lajmin e ka bërë të ditur shkrimtarja Flutura Açka.
Përmes një statusi në profilin e saj në Facebook, Açka shkruan se nuk ka fuqi të ngushëllojë aktoren për këtë.

Ajo shkruan:
Tinkën, ç’e paska gjetë! Nuk i bie dot telefonit nga larg e ta ngushëlloj, nuk kam fuqi.
“Kam frikë se nuk do të më gjejë djali gjallë kur të vijë,” thoshte ndonjëherë në bisedat tona të shpeshta, dhe fliste, dhe fliste, dhe fliste për Zefin… si nëna për djalin.
Sa tepër duke fjalët. I paqes, Zef Kurti!”
Zef Kurti ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare.

- Advertisement -

TE FUNDIT