19.5 C
Tirana

Rama uron Albin Kurtin: Sa më e mbarë dita e re për Kosovën

VENDI

Kryeministri Edi Rama ka ururar kreun e Vetëvendosjes Albin Kurtin për rezultatin e arritur në zgjedhjet e parakoshme parlametare të Kosovës.

Në një postim në Twitter, Rama ka shprehur urime edhe për kreun e LDK Vjosa Osmani për rezultatin e dytë më të mirë si dhe për PDK-në e Kadri Veselit.

“Urime Kosovës për zgjedhjet e suksesshme parlamentare🇽🇰Urime Vetëvendosjes e Albin Kurtit për rezultatin më të mirë. Urime LDK e Vjosa Osmanit për rezultatin e dytë më të mirë. Urime PDK e Kadri Veselit për pranimin shembullor të rezultatit. Sa më e mbarë dita e re për Kosovën”

- Advertisement -

TE FUNDIT