18.5 C
Tirana

Mbyllet Vllaznia- Laçi

VENDI

Dita e sotme ka dhuruar sfidën në mes Vllaznisë dhe Laçit. Madje, nuk do të jetë një sfidë në mes këtyre dy skuadrave, por dy.
E para është luajtur. Ka qenë ajo në mes 17 vjeçarëve të këtyre dy klubeve.
E luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi”, ajo është fituar 2-0 nga kuqeblutë. Djemtë e drejtuar nga trajneri Zhejani kanë shënuar nga një gol për secilën pjesë loje.
Fillimisht, me anë të Markut në pjesën e parë ndërkohë që Barbullushi ka shënuar në ’71 golin e dytë dhe të fundit të kësaj ndeshje.
Me këtë fitore, Vllaznia U-17 është ngjitur në kuotën e 54 pikëve, sërish tre pikë larg Tiranës së vendit të parë.
Ndërkohë, ekipi shkodran e ka thelluar në 11 pikë distancën me Kukësin e vendit të tretë dhe në këtë mënyrë, play off-i duket se është i sigurtë për të.
Në katër ndeshjet e mbetura deri në fund të fazës së tretë, kuqebluve u mjaftojnë edhe vetëm dy pikë.
Vllaznia kësisoj e ka fituar sfidën e parë ndaj Laçit por çfarë do të ndodhë në të dytën, atë në mes ekipeve të të rriturve që nis në orën 16.00 në “Loro Boriçi”? Të presim!
© shkodrasport.com

- Advertisement -

TE FUNDIT