28.5 C
Tirana

Lajm i trishtë, ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar (Emri+Foto)

VENDI

Ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare gazetari shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Agim Nuriu. Nuriu, ka punuar si gazetar i Radio Shkupit, në një program në gjuhën shqipe, për shumë vite.

 

Ndër emisionet që ka udhëhequr ishte edhe ai me titull “Mikrofoni i hapur”, në të cilin janë trajtuar tema të ndryshme nga fusha e kulturës e në të cilin janë përfshirë shumë emra të njohur si dhe qytetarët përmes paraqitjeve të drejtëpërdrejta telefonike.

 

Ka punuar në redaksinë e Kulturës, vite me radhë edhe si redaktorë. Ndër emisionet që ka udhëhequr ishte edhe ai me titull “Mikrofoni i hapur” në të cilin janë trajtuar tema të ndryshme nga fusha e kulturës e në të cilin janë përfshirë shumë emra të njohur si dhe qytetarët përmes paraqitjeve të drejtëpërdrejta telefonike.

 

Agim Nuriu u lind më 27 Dhjetor të vitit 1945 në Strugë.

 

- Advertisement -

TE FUNDIT