24.5 C
Tirana

“Erdhi në studio me…”, gazetari habitet nga makina që lëviz Agron Shehaj

VENDI

Gazetari Sokol Balla është surprizuar këtë pasdite nga makina me të cilën lëviz kandidati për kryetar i PD-së, Agron Shehaj.

 

Në një shënim në rrjete sociale, ai thotë se Shehaj mbërriti në mjediset e medias ku ai punon me një makinë Tesla, jo me Benz apo Range Rover. Mesa duket Balla thumbon Bashën me këtë shënim, duke e cilësuar Agron Shehajn si një person të thjeshtë, por edhe modern në të njejtën kohë, jo “old fashion” duke përdorur “makina të fortësh” si Benz apo Range Rover, por diçka moderne.

 

“Sapo takova kandidatin per kryetar te PD Agron Shehaj, ne ambientet e Neës24. Erdhi per nje interviste tek lajmet. Nuk mberriti as me Range Rover, as me Mercedes, as nuk rrotulloi gomat e ndonje Porsche. Zbriti nga nje Tesla”, shkruan Balla në Facebook.

 

Tesla e miliarderit Elon Musk ka shumë veçanti, si makinë elektrike, një makinë që nuk ndot ambientin, me teknologji të zhvilluar dhe konsiderohet si makina që arrin 100 km/h më shpejt se çdo makinë tjetër.

- Advertisement -

TE FUNDIT