12.5 C
Tirana

Kokëdhima tregon arsyet e prishjes me Edi Ramën

VENDI

Kryetari i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziu, i pyetur për arsyen e prishjes me Edi Ramën është shprehur se arsyet kanë qenë vetëm politike.
Blendi: Pse u prishët me Ramën
Kokëdhima: Më vjen shumë keq që mendoni se kam ndonjë prishje personale për këtë çështje. Shkaqet janë vetëm politike.
Axhenda ime e ndryshme nga e tija. Unë doja që PS të behej demokratike, vendimmarrja të buronte nga poshtë, e hapur…
Nevoja e tij për të penguar demokratizimin e PS,kjo është e vetmja arsye që u prishëm. Rama e ka marrë premtimin tim që në 2003 deri në 2007,
unë e kam mbështet Ramën vetëm që ai të modernizonte të majtën dhe shtetin shqiptar. Kurrë nuk kam pasur interesa të tjera.
Zgjedhjet në zonat që drejtova unë ishin model. Kurrë nuk lejova të manipulohej një votë.
 

- Advertisement -

TE FUNDIT