12.5 C
Tirana

Kështu dukeshin vajzat shqiptare në kohën e diktaturës (PAMJE)

VENDI

Koha e diktaturës në Shqipëri ishte ndër periudhat më të vështira që kanë kaluar shqiptarët.

Shumë vajza dhe gra që në atë kohë i quanin zboriste, ishin të gatshme për të mbrojtur Shqipërinë dhe Enver Hoxhën.

Në këto fotografi shihen aktivitetet e tyre, dhe mënyra se si janë stërvitur ato.

Koha e diktaurës kishte shumë mangësi, si mungesa e lirisë, transporti, izolimi dhe dhuna politike.


Këto fotografi kanë tërhequr vëmendjen e shumë personave,ngaqë janë shumë të veçanta./gazetametro.net

- Advertisement -

TE FUNDIT