14.5 C
Tirana

“Jep dorëheqjen, o maskara!”/ Qytetarët kryqëzojnë Ramën, “tornado” me komente kundër tij në Facebook

VENDI

Pas dështimit për çeljen e negociatave me BE-në, kryeministri Rama mbajti një konferencë për shtyp, ku shmangu paturpësisht përgjegjësinë e tij dhe të qeverisë për këtë vendim, duke ua faturuar fajin “përplasjeve mes vendeve të Bashkimit Europian”.

Ndërkohë homologu maqedonas i Ramës, Zoran Zaev, siç raportohet nga mediat fqinje, pritet të japë dorëheqjen nga posti i kryeministrit, pas mos arritjes së një marrveshjeje për hapjen e negociatave.

Qytetarët shqiptarë, të zhgënjyer maksimalisht nga dështimi i integrimit të vendit, kanë vërshuar si asnjëherë më parë në faqen e Ramës, ku kërkojnë në kor dorëheqjen e tij.

Siç dëshmohet dhe në fotot e mëposhtme, indinjata dhe zemërimi i popullit ndaj kryeministrit Rama ka shkuar aty ku s’mban më.

- Advertisement -

TE FUNDIT