10.5 C
Tirana

Gjendja e rëndë në Kavajë/ Meta lë iftarin dhe niset me urgjencë: Shqipërisë do i dalim zot

VENDI

Pas Lulzim Bashës, edhe Presidenti Ilir Meta njofton se do të niset drejt Kavajës pas pla gosjes me ar më zja rri në zyrat elektorale të PD-së në këtë qytet.

Zëdhënësi i kreut të shtetit, Tedi Blushi, në një postim në Facebook shprehet se për momentin Presidenti ndodhet në Elbasan në një iftar, por më vonë do të niset drejt Kavajës.

“Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta po e ndjek me shumë shqetësim situatën në Kavajë.

Për shkak se aktualisht, Kreu i Shtetit ndodhet në Elbasan, në një iftar të organizuar nën kujdesin e Tij, me klerikët lokalë të pesë komuniteteve fetare, ku janë të ftuar edhe personalitete të nderuara të qytetarisë elbasanase, si dhe për shkak të një interviste të planifikuar më herët në TV “Skampa”, bëj me dije se menjëherë pas saj, Presidenti Meta do të niset urgjentisht drejt Kavajës.

- Advertisement -

TE FUNDIT