18.5 C
Tirana

Futboll / “Talenti i sezonit”, një shkodranë ndër më të mirët.

VENDI

Është organizuar sot, edicioni i 10-të i ndarjes së çmimit “Talenti i Sezonit”.
Shoqata Gazetarëve “Sporti na Bashkon” ka vlerësuar me çmimin “Talenti i Sezonit”, në vendin e pare, Kristal Abazajn.
Sulmuesi i Luftëtarit ka bërë një sezon fantastik duke qenë një ndihmë e madhe për bluzinjtë të cilët siguruan pjesëmarrjen në Europë.
Në vendin e dytë si talenti më i mirë i sezonit në Superligë u rendit Esat Mala. Mesfushori shkëlqeu me Partizanin.
Në vendin e tretë u renditën: Jurgen Bardhi (Partizani), Gentian Selmani (Laçi) dhe shkodrani Esin Hakaj (Teuta).
Çmimet për “Talenti i sezonit”:
Vendi i parë: Kristal Abazaj.
Vendi i dytë: Esat Mala.
Vendi i tretë: Enis Hakaj, Jurgen Bardhi, Valon Ethemi, Gentian Selmani.

- Advertisement -

TE FUNDIT