11.5 C
Tirana

Dhunon trajnerin përse nuk futi në lojë djalin e tij

VENDI

Nëse mendonit se ngjatje të tilla ndodhnin vetëm në Shqipëri, e keni gabim pasi një tjetër rast dhune vjen këtë herë nga Italia, ose më saktësisht në Arrezo.
Një baba i indinjuar nga fakti se trajneri nuk ka aktivizuar djalin e tij në ndeshjen e ekipit të 10-vjeçarëve, nuk ka duruar dhe ka goditur trajnerin e skuadrës.
Gjithçka nisi me fyerje ofenduese në drejtim të teknikut dhe më pas kaloi në dhunë fizike, ndërsa të pranishmit janë mundur që të qetësojnë babain e mërzitur një gjë e tillë ishte shumë e vështirë.
Është dashur ndërhyrja e policisë që situata të qetësohej dhe babai i dhunshëm të shoqërohej në polici.
“Referuar ngjarjes së ndodhur, në nisje të turneut Leone Bianco Verde VIII shprehim solidarizimin tonë me trajnerin e dhunuar dhe falënderojmë të gjithë ata që kanë bërë të mundur që kjo ngjarje e shëmtuar të mos merrte përmasa më të mëdha”, shkruhet në deklaratën për mediat të klubit Atletico Levane Leona. /EDS/

- Advertisement -

TE FUNDIT