5.5 C
Tirana

Aksident me vdekje në Fier, mjeti përplas këmbësorin

VENDI

Një aksident ka ndodhur sot në Fier ku një makinë me drejtues shtetasin me inicialet G.M., 26-vjeç, banues në Ballsh ka përplasur një këmbësor.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë shtetasi me inicialet I.M., 48-vjeç i cili nuk ka mundur t’iu shpëtojë plagëve të marra.

Njoftimi i policisë

Sot rreth orës 13:15, në qytetin e Ballshit, shtetasi G.M, 26 vjeç, banues në Ballsh, duke drejtuar automjetin tip “Benz” ka aksidentuar shtetasin I.M, 48 vjeç, banues në Ballsh, i cili ishte duke ecur në këmbë.

Për pasojë e përplasjes ka marrë dëmtime dhe pas ndihmës së parë në Spitalin e Ballshit u trasportua për në Spitalin Rajonal Fier por gjatë rrugës ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor po punon për dokumentimin ligjor dhe sqarimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje.

- Advertisement -
- Advertisement -

TE FUNDIT