10.5 C
Tirana

Zbulohen 10 raste të reja me koronavirus, 3 nga Gjykata e Apelit

VENDI

Dhjetë raste të reja me korónavirus janë konfirmuar këtë të mërkurë në Shkodër. Mësohet se 3 nga të inféktuarit janë punonjëse në Gjykatën e Apélit në këtë qytet.

 

4 ditë më parë në Shkodër është infektuar me korónavirus një nga punonjëset, që duket se tashmë infeksionin e Covid 19 e ka kaluar dhe te koleget e saj. Ndërkohë rastet e tjera deri më tani dyshohet se janë familjarë dhe kontakte të rasteve të mëparshme, shkruan abc.

 

Ndërkohë një ditë më parë në vendin tonë janë konfirmuar me korónavirus 52 raste, duke e çuar në 2 047 numrin e të inféktuarve, mes të cilëve kanë hùmbur jetën 46 persona.

- Advertisement -

TE FUNDIT